Én ting er viktigere enn noe annet når folk rundt Molde skal ut og fly

Fra Molde lufthavn flyr du nå direkte til en rekke ulike destinasjoner. Det betyr mye for de reisende.

– Det er utrolig positivt at så mange er villige til å betale ekstra for å fly direkte. Selvfølgelig er det deilig å komme så raskt frem som mulig, men det er også bedre for miljøet med så få starter og landinger som mulig, sier Ellen Wolff Andresen, markeds- og administrasjonssjef i reisebyrået Ticket.

I en undersøkelse om nordmenns reisevaner fra Ticket fikk panelet følgende spørsmål: «Hva av følgende er du villig til å kjøpe en dyrere flybillett for når du bestiller din feriereise til utlandet?»

Det er på ingen måte gitt at direktefly vil være dyrere enn å fly med mellomlanding. Undersøkelsen gir likevel et tydelig svar på at bekvemmelighet er høyt på prioriteringslisten til de reisende.

Utvalget fikk fem svaralternativer. Hele 82 prosent svarte at de er villige til å betale ekstra for flybilletten sin dersom de kan fly direkte til den planlagte destinasjonen.

Klikk her for å se alle direkterutene fra Molde

Foretrukket av småbarnsfamilier

ellen-wolff-andresen.jpgUndersøkelsen viser at reisende under 40 år er de som er mest villige til å kjøpe en dyrere flyreise for å slippe mellomlandinger. Det er gjerne ikke så overraskende, all den tid mange av de reisende under 40 år er småbarnsforeldre.

– Barnefamilier er de som er mest villige til å betale ekstra for å slippe for mye styr på reisen, sier Wolff Andresen.

Helgetur fra Molde

Fra Molde lufthavn kan du nå fly direkte til flere destinasjoner i både inn- og utland.

Hva med en helgetur til Gdansk? Den polske havnebyen Gdansk regnes for å være blant Europas vakreste middelalderbyer, og for nordmenn er Polen nå i ferd med å bli et like populært reisemål som Danmark.

Les mer om noen av destinasjonene fra Molde her

gdansk-5.jpeg

Velvære, arkitektur, kitesurfing, shopping, party og sand mellom tærne. I Gdanskbukten ligger tre byer som perler på en snor og byr på opplevelser for enhver smak